aktualnosci

Dodano:2017-09-28, NIEMIECKA DELEGACJA W WOLSZTYNIE


W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej gości przywitał pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego bryg. Sławomir Śnita wraz ze Starostą Powiatu Wolsztyńskiego Januszem Frąckowiak i Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych dh Henrykiem Żok.

Delegacja opiekunów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w trakcie wizyty w Komendzie zapoznała się z charakterystyką naszego powiatu, występujących w nim zagrożeniami oraz jego ochroną przeciwpożarową. Następnie była okazja do zwiedzania siedziby Komendy i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W godzinach wieczorowych nasi goście udali się do siedziby jednostki OSP Kębłowo gdzie również mieli okazję zapoznać się z obiektem oraz wyposażeniem.

Następnego dnia delegacja udała się do Poznania gdzie pierwszym punktem odwiedzin była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Tam została im przedstawiona charakterystyka oraz sprzęt specjalistycznych grup ratowniczych, które znajdują się na terenie miasta. Była okazja też do zobaczenia jak funkcjonuje Miejskie Stanowisko Kierowania komendanta Miejskiego w Poznaniu. Kolejnym miejscem, do którego udała się delegacja to siedziba Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po przedstawieniu obiektu szkoły nasi niemieccy goście zostali zabrani na poligon szkoły, gdzie były przedstawione im wszystkie stanowiska ćwiczebne.

W ostatnim dniu delegaci mieli przyjemność zwiedzić Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Poza wszystkimi zabytkowymi eksponatami pojazdów i sprzętu pożarniczego niemieccy goście byli pod ogromnym wrażeniem sali edukacji ratowniczej, która  ukazuje scenerie spalonego mieszkania, miejsca wypadku komunikacyjnego oraz inscenizację pożaru lasu. Dodatkową atrakcją był też symulator jazdy pojazdem pożarniczym do zdarzenia.

Nasi niemieccy goście byli bardzo zadowoleni z pobytu i tego co udało im się zobaczyć podczas wszystkich wizyt. Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak